• Sağduyu Sağduyu Bu haber 2014-10-14 15:28:03 tarihinde eklendi
  Sitemiz köşe yazarlarından Sn. Mustafa SÖNMEZ'in köşe yazısını sizler için yayımlıyoruz.

  Ülke olarak zor günler geçiriyoruz. Sınırımızın hemen dibinde yaşanan savaşlar, isyanlar artık bizi de fazlasıyla etkilemeye başladı. Etrafımız terör örgütleri ile resmen kıskaca alındı. IŞİD terör örgütünün, Suruç’a bağlı Mürşitpınar köyünün hemen karşısında bulunan Suriye’ye bağlı Kobani’ye bilinen adı ile Ayn-al Arap’a saldırmasıyla; bizde de durumdan istifade eden terör örgütü ve yandaşları  Kobani’ye sözde destek eylemi yaparak yakıp, yıkıp, yağmalayıp, öldürerek ortalığı savaş alanına çevirdiler. Işid zulmünü protesto ettiklerini söyleyen bu zalimler zulüm etmekten çekinmediler.  

   

   

  Zulümden kaçıp Türkiye’ye sığınan yüz binlerce insana kucak açan onlara yardım eden askeri bile taşlamaktan çekinmeyen bu gafillerin amacı apaçık ortadır. Bunların derdi Kobani ya da zulme uğrayanlara destek olmak yardım etmek değil; bunların derdi ülkede huzursuzluk çıkarmak, kardeş kanı akıtmak,memleketi kaosa sürüklemektir. Bir de bu yapılanları demokratik bir tepkiymiş gibi göstermeye çalışan ortada yaşanan kaosu görmezden gelen daha düne kadar Suriye ile savaşa hayır pankartları ile gezen bugün ise Türkiye Kobani’ye girsin diyerek savaş çığırtkanlığı yapan, laf kalabalığı yapmaktan başka bir işe yaramayan gruplar var ki Allah akıl fikir versin onlara diyorum.

   

   

  Dileğimiz bu yaşanan olayların son bulması faillerin ve işbirlikçilerin yakalanıp yargı önünde hesap vermesidir.

   

   

  Gözlerimizin önünde Mısır gibi, Libya gibi, Irak gibi Suriye gibi kardeş kanının oluk oluk aktığı kaosun ve çatışmaların hüküm sürdüğü örnekler dururken; bize düşen millet olarak bu olaylara sağduyu ve sükunetle yaklaşarak ülkemizi kan gölüne, kaos ortamına çekmeye çalışan bu hainlerin eline koz vermemeliyiz. Kimse kendi adaletini kendi tahsis etmeye kalkışmasın. Telafisi mümkün olmayacak durumlarla karşılaşmamak için devletimize ve bizi yönetenlere güvenmek zorundayız. Böyle bir güvensizlikten şikayetiniz varsa bunun yolu sokaklarda adalet tahsis etmekten değil; seçim zamanı sandıklarda yapacağınız tercihlerden geçer.

   

   

  Mutlu, huzurlu, kavgaların ve savaşların olmadığı, barış içinde, adil bir dünya da yaşamak dileğiyle;

   

   

   

  Sağlıcakla kalın…

   

  --------------------------------------

  Mustafa SÖNMEZ 

  mustafa.tus27@gmail.com

  iha
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
9,157 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz