• Mutluluk Mutluluk Bu haber 2014-11-19 17:04:52 tarihinde eklendi
  Sitemiz köşe yazarlarından Sn. Mustafa Sönmez'in köşe yazısını sizler için yayımlıyoruz

     Mutluluk nedir,nasıl mutlu olunur,mutluluk sürdürülebilir bir durum mudur,mutlu olmak için nelere sahip olunmalı,mutlu olmak yada mutsuz olmak bir tercih meselesi midir?Şüphesiz bu sorular çoğaltılabilir ve her birey için farklı farklı cevapları olan bir kavramdır mutluluk.


     Mesela kimisi için helalinden sıcak bir kap yemek mutluluk iken bir başkası için hangi yollarla kazanıldığının pekte önemsenmediği ama kuş sütünün dahi eksik olmadığı çeşit çeşit birçok yiyeceğin aynı anda bulunduğu devasa sofralar mutluluktur.


     Bazıları için alın teri dökülerek kazanılmış üç beş kuruş mutluluk iken bazıları için ise çalışanın hakkından çalarak,devletten vergi kaçırarak,iş güvenliğinden ödün vererek yaptığı işin kalitesinden,malzemesinden çalarak daha çok kazanmak mutluluk olabiliyor.


     Kimisi yakıp,yıkmaktan,çalmaktan,bölmekten mutlu olurken bir başkası tamir ederek birleştirerek mutlu olabiliyor.Kimisi sade dört duvardan oluşan sıcak bir yuvada kimseden korkmadan yaşamaktan mutlu olabiliyorken;kimisi süper lüks otomobillerle,uçaklarla bir sürü korumayla buz gibi soğuk kocaman saraylarda yaşamaktan mutlu olabiliyor.


     Kimisi penceresi naylonlarla sarılı evlerde oturmasına rağmen  evladını dahi bu vatan için kurban vermekten mutluluk duyabiliyorken;bir başkası evladını bu vatan için kurban veren aileye uzattığı yardım eliyle hem acısına hem mutluluğuna ortak olabiliyor.


     Bazıları fakir-fukaraya,ihtiyaç sahibi kimselere ettiği yardımı televizyonlarda,gazetelerde herkesin gözüne soka soka yaparak mutlu olurken;bir başkası sessiz sedasız kimseyi rencide etmeden bir elin verdiğinden öbür elinin bile haberi olmadan yaparak mutlu olabiliyor.


      Kimisi maddiyatta kimisi maneviyatta arıyor mutluluğu.Dedim ya her birey mutluluğu farklı yollarda arıyor.Gerçekten yaptıklarından mutlu oluyor mu yoksa mutluymuş gibi mi davranıyor orasını yalnızca yaşayan bilir.Kim nasıl,ne şekil mutlu oluyorsa olsun;ister maddiyatta ister maneviyatta bulsun mutluluğu ama birinin mutluluğu bir başkasının mutsuzluğu olmasın sakın.


      Sağlıcakla kalın…

   

  Mustafa Sönmez
  mustafa.tus27@gmail.com

  iha
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
3,467 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz