• Bol Keseden İtibar Dağıtılır Bol Keseden İtibar Dağıtılır Bu haber 2014-11-27 13:42:42 tarihinde eklendi
  Sitemiz köşe yazarlarından Sn. Musatafa Sönmez'in köşe yazısını sizler için paylaşıyoruz.

  ...Devletin bekası için vatanın bölünmez bütünlüğü için bir uzuvunu kaybetmiş Gazimizin; bürokrasinin sebep olduğu sıkıntılardan dolayı protez bacağının haciz şokuyla karşı karşıya kalmasına sebep olan yaşadığı sıkıntılardan dolayı Gazimizin itibarını iade edelim. Yine bir Gazimizin Ankara'da bir toplu taşıma aracında maruz kaldığı kötü davranışlardan dolayı mağdur olan Gazimizin itibarını iade edelim...


  Bir itibar kaygısı aldı gidiyor memleketi. Devletin ve milletin itibarı diye yaptırılan saraylar, alınan süper lüks uçaklar ve otomobiller ile  lüksün ve şatafatın zirvesine çıkılırken, şimdi de Devlete başkaldırmış onlarca askerimizin şehit olmasına sebep olmuş, başı sıkışınca İngiliz Hükümetinden medet ummuş bir asiye, Seyit Rıza deyip itibar kazandırmayı  kendimize görev kıldık. On binlerce insanımızın ölümüne sebep olmuş binlerce şehidimizin kanına  girmiş bir caninin itibarını düşünmek en önemli işimiz oldu.Kundaktaki bebeğe bile kurşun sıkacak kadar vijdan yoksunu bir caninin devlete düşman olmuş ülkesine karşı başka ülkelerle işbirliği içine girmiş birinin nasıl bir itibarı olur aklım almıyor.

   

  Eğer bu ülkede gerçekten birilerinin itibarı iade edilecekse; Ergenekon davasında Balyoz davasında yıllarca tutuklu kalan  asker, polis, gazeteci, yazar, akademisyen, bilim adamı, bürokrat bir sürü insanın eğer suçlularsa cezalarını, yok eğer suçlu değillerse itibarlarını iade edelim.

   

  Devletin bekası için vatanın bölünmez bütünlüğü için bir uzuvunu kaybetmiş Gazimizin; bürokrasinin sebep olduğu sıkıntılardan dolayı protez bacağının haciz şokuyla karşı karşıya kalmasına sebep olan yaşadığı sıkıntılardan dolayı  Gazimizin itibarını iade edelim. Yine bir Gazimizin  Ankara'da bir toplu taşıma aracında maruz kaldığı kötü davranışlardan dolayı mağdur olan Gazimizin itibarını iade edelim.

   

  Maden kazasında hayatını kaybeden oğlunun cenazesinde yırtık lastik ayakkabılarla vicdan sahibi herkesin yüreğini burkan; bu ülkedeki fakirlik gerçeğini yüzümüze  bir şamar gibi inmesine vesile olan sonra da bir çift lastik ayakkabı ve 140 TL fakirlik maaşı ile gönlünü almaya çalıştığınız,  Recep Amca nezdinde hayatın çilesi altında ezilmiş, fakir, gariban ama gururlu insanlarımıza itibarlarını iade edelim.

   

  Bırakın eşkiyanın itibarını düşünmeyi; ekonomik sıkıntılarla boğuşan memurun, öğretmenin, işçinin itibarını düşünün; vicdanı ile cüzdanı arasında sıkışıyor diye itham edilen yargı mensuplarının itibarını düşünün; güvenirliliğini ve tarafsızlığını yitirmiş medyanın itibarını düşünün; en önemlisi de yolsuzluklarla, yalanlarla, hakaretlerle, küfürlerle kirlenmiş siyasetin itibarını düşünün.

   

   

  Sağlıcakla kalın....

   

  Mustafa Sönmez

  mustafa.tus27@gmail.com

  iha
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
2,797 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz