• Astsubay HDP'den aday oldu Astsubay HDP'den aday oldu Bu haber 2015-03-12 14:13:51 tarihinde eklendi
  Emekli Astsubay Hasan Sarı Gaziantep’ten Halkların Demokratik Partisi’den aday adayı olduğunu açıkladı.

  Gaziantep İslahiye ilçesi nüfusuna kayıtlı  olan Hasan Sarı Diyarbakır’da doğduğunu kızlarına Heval ve Bernan isimlerini verdiğini söyledi.

   

  Neden HDP sorularıyla sıkça karşılaştığını belirten Emekli Astsubay;HDP dışında diğer partilerde asker kökenli adayların olduğunu ve bu insanların HDP’nin dilinden anlamadıklarını,kendisinin her iki tarafında dilinden anladığını ve yaşananlara tercüman olabileceğini düşünürek HDP’den aday olduğunu söyledi.

   

  Tepkiler kadar destek de bulduğunu söyleyen Hasan Sarı;’’Muhafazakar ve geniş bir ailenin çocuğuyum.Tepkiler alabileceğimi de biliyorum.Ancak memnuniyetle ifade etmek isterim ki ilk günlerdeki tepki yavaş yavaş yerini daha serin kanlı düşünmeye ve olayı anlamaya ve yaptığım işin daha mantıklı olduğunu anlamaya başladılar’’diye konuştu.

   


  1973 yılında orduya katılan Hasan Sarı Ankara,Kıbrıs,Kars,Tekirdağ ve Diyarbakır’da görev yaptığını HDP’den aday olmasını doğru bir tercih olduğunu söyledi.

  iha
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
2,539 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz