• Yaralı Şahin Gaziantep Hayvanat Bahçesine Teslim Edildi Yaralı Şahin Gaziantep Hayvanat Bahçesine Teslim Edildi Bu haber 2015-03-14 14:22:33 tarihinde eklendi
  Gaziantep’in İslahiye ilçesi Devlet Demir Yolları’nda (DDY) teknisyen olarak çalışan Beytullah Bayındır, tren raylarının onarımını yaptığı sırada rayların kenarında yaralı halde yatan bir şahin buldu.

  Şahini yaralı halde bulan Teknisyen  Bayındır, yaralı şahinin karnını doyurduktan sonra Veteriner Hekim Yusuf Yıldızgül'e götürdü. Yıldızgül, şahinin ilk tedavisini yaptığını belirterek, “Şahin ateşli silahla kanat kısmında yaralanmış. Şahinin ilk tedavisini yaptıktan sonra Gaziantep Hayvanat Bahçesi Daire Başkanı Celal Özsözler ile görüştüm ve yaralı şahini Gaziantep Hayvanat Bahçesine gönderdim;bundan sonraki tedavisi Gaziantep Hayvanat Bahçesinde yapılacak’’dedi.

   
  Gaziantep Hayvanat Bahçesi Daire Başkanı Celal Özsöyler ise kanadından ateşli silah ile yaralanan şahine küçük bir operasyon yapıldığını belirterek doğada yaralı veya yavru iken bulunan şahine sahip çıkan vatandaşlarımızın duyarlığından ötürü kendilerine teşekkür ederim”dedi.


  Özsöyler, yaralı şahinin iyileşmesinin ardından doğaya bırakılacağını, hayvanat bahçesi olarak yaban hayvanlarını kurtarma merkezi olarak da görev yaptıklarını sözlerine ekledi.  iha
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
8,941 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz