• Soğuk Hava Güneş Enerjisi Sistemlerini Patlattı Soğuk Hava Güneş Enerjisi Sistemlerini Patlattı Bu haber 26 Ocak 2016, Salı 11:30:02 tarihinde eklendi
  Gaziantep’te son yılların en soğuk günlerini geçiren İslahiye’de hava sıcaklığı gece eksi 3’e düşerken, sıcak su için kullanılan güneş enerjisi sistemleri patladı. Depolardan akan sular yolların buz tutmasına neden oldu.

  Türkiye‘yi etkisi altına alan kara kış, yaz aylarında sıcaklığın 42-43 dereceleri bulduğu İslahiye’de de etkisini gösteriyor. Hava sıcaklığının gündüz 0, gece de eksi 3’e kadar düştüğü ilçede pek çok güneş enerjisi sistemi patladı. Güneş enerjisi sistemlerinin depolarından akan su ise yolların buz tutmasına neden oldu.

   

  İslahiye Cumhuriyet Mahallesi Yüncüler Sokak’ta bulunan bir apartmandaki güneş enerjinin patlaması sonucunda akan sular da yolu tamamen buzla kapladı. Sabah iş yerlilerini açmaya gelen vatandaşlar gördükleri manzara karşısında şaşkına döndü. Buz tutan yolu temizlemek için İslahiye Belediyesi temizlik görevlileri tarafından temizlik çalışması başlatılırken, tuzlama çalışması yapıldı. Buzlanan sokağı temizleyen İslahiye Belediyesi çalışanlarından Mehmet Gazi, "İlçemizde güneş enerjilerin kış aylarında sık sık soğuktan patladığı bu gibi manzaralarla karşılaşabiliyoruz" dedi.

   

  Vatandaşlar da temizlik görevlilerine yardımcı olarak iş yerlerinin önünü temizlediler.

  iha
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
13,515 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz