• Suriyelilere Çorap Ve Odun Dağıtıldı Suriyelilere Çorap Ve Odun Dağıtıldı Bu haber 06 Şubat 2016, Cumartesi 17:00:03 tarihinde eklendi
  Gaziantep’in İslahiye ilçesinde tespit edilen yaklaşık 700 Suriyeli ihtiyaç sahibine çorap ve odun dağıtıldı.

  İslahiye ilçesinde tespit edilen yaklaşık 700 ihtiyaç sahibine İslahiye Belediyesi tarafından 200’er kiloluk odun ve ailelerin fert sayısına göre kışlık çorap dağıtıldı. Çuvalların içerisine konularak, belediyeye ait kamyonlarla mahallelere götürülen odun ve hayırseverlerin desteğiyle alınan çoraplar, belediye ekipleri tarafından ihtiyaç sahiplerine teslim edildi. Odun ve çorap dağıtımı ile ilgili bilgi veren İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural, "Ülkelerindeki savaştan kaçarak ülkemize ve ilçemize sığınan ve kamplarda yer bulamayan Suriyeliler, çok kötü şartlarda yaşam mücadelesi veriyor. Belediye olarak kendi imkanlarımız dahilinde ihtiyaçlarını karşılamaya çalışacağız" dedi. İhtiyaç sahiplerine Kaymakamlık tarafında kömür yardımı yapıldığını hatırlatan Vural, "Kömürü tutuşturacak odunu da biz belediye olarak karşılıyoruz. Böyle çok kötü şartlarda oturan vatandaşların evlerinin giderlerini kapı penceresini ve elektriğini çekiyoruz. 21. yüzyılda halen elektriksiz evlerde oturan insanlar var. Bunu da tüm dünyanın duyması gerekiyor" diye konuştu.

   

  Beyler Mahallesi Muhtarı Ömer Kılıç ise Başkan Kemal Vural ve belediye yetkililerine teşekkür ederken, benzeri hizmetlerin devamını diledi.

  iha
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
8,543 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz