• İslahiye’de 436 Çiftçiye 218 Ton Yem Dağıtıldı İslahiye’de 436 Çiftçiye 218 Ton Yem Dağıtıldı Bu haber 13 Şubat 2016, Cumartesi 20:30:02 tarihinde eklendi
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından İslahiye’deki 436 çiftçiye 218 ton yem desteğinde bulundu. Törene katılan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, çobanların kullandığı aba kıyafeti giydi.

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından İslahiyeli ilçesinde bulunan 436 çiftçiye çiftçi başına 500 kilogram olmak üzere toplamda 218 ton yem dağıtıldı. İslahiye Eski Meslek Yüksekokul binası bahçesinde yapılan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okuması ile baladı. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, İslahiye Kaymakamı Ramazan Yıldırım, İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Daire Başkanı İbrahim Yılmaz, Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Haydar Demirezer ve besiciler katıldı. Törende konuşan Başkan Fatma Şahin, 22 aydır belediye başkanlığı görevini yaptığını belirterek, "Bu coğrafya bize büyük bereket veriyor Yüce Mevla’m muhteşem bir hazine vermiş. Bize düşen de bunu nimette dönüştürmek, şehrin kalkınmasına dönüştürmek. O yüzden ne kadar sanayi şehri isek, o kadar tarım da şehriyiz. Bu bereketli toprakları daha iyi kullanmak, suyumuzu daha iyi kullanmak, toprağı suyla daha iyi birleştirmek gerekir" dedi.

   

  "KONYA GAZİANTEP’İ ÖRNEK ALIYOR"

   

  Şahin, kentte belediye başkanlığı yaptığı 22 ay içerisinde kentte yaşayan 2 milyon insanın yol, su, konut gibi bir çok alandaki taleplerini yerine getirmeye çalıştıklarını kaydetti. Kalkınmanın yerelden başladığına dikkat çeken Şahin, "22 aydan beri bu şehrin konut, yolu,yeşil alanı, ne kadar önemli ise bunun gibi çok önemli tüm sorunları, yani 2 milyon insanın taleplerini yerine getirmek için gayret gösteriyoruz. Çiftçimiz gerçekten bizim için çok önemli. Alın teri benim için çok önemli. Bir işçi emeklisinin kızıyım. Alın terini çok iyi bilirim. Herkes alın terine karşı bizim dönemimizde gösterilen pozitif ayrımcılığı görmesi lazım" diye konuştu Göreve ilk geldiğinde 40 yılın en büyük kuraklığı yaşandığını anlatan Başkan Şahin, ciddi sıkıntılara rağmen çiftçilere örnek destekler verdiklerini ifade etti. Konya’daki tarım ve hayvancılıkla uğraşanların bile Gazianteplileri örnek aldığını söyleyen Şahin, "Göreve geldiğimizde son 40 yılın en kurak yılını yaşadık. Özellikle buğday tohumunda çok ciddi sıkıntılar yaşadık. Vatandaşların hayır duaların alabilmek için onlara hizmetlerin en güzelli sunmak istedik. Çiftçilerimize tohum, süt yemleri vermeye başladık. Konya’da tüm gruplar bir araya gelerek, Gaziantep’in çiftçisini ve çobanını örnek alıyorlar. Bizim amacımız bu. Biz doğayı korumak istiyoruz. Yüce Mevla’nın bize verdiği fırsatları daha iyi kullanmak istiyoruz. Bunları da başarmamızda ki en önemli şey de, bir birimize olan gönül muhabbetimiz, inancımız, sevdamız, birbirimizi anlamamız, birbirimize yardımcı olmamızdır" ifadelerini kullandı.

   

  FATMA ŞAHİN ABA’YI GİYDİ

   

  Başkan Şahin, alt yapı, yol gibi projelerin yanında baraj ve su projeleri hakkında bilgi verdi. Şahin, "Siz bizim için çok önemlisiniz. iz bizi ne kadar hayırla yada ederseniz, biz o kadar yorgunluğunuz unutuyoruz" ifadelerine yer verdi. Programda Birlik Başkanı Haydar Demirezer tarafından, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural ve Gaziantep Tarımsal Daire Başkanı İbrahim Yılmaz’a teşekkür plaketi verildi. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e çobanların soğuktan korunması için giydiği Aba kıyafeti giydirildi. Kepenek olarak da bilinen aba kıyafeti giymekte zorlanan Fatma Şahin, yanındakilerin yardımıyla giyerek günün anısına objektiflere poz verdi.

   

  Yem dağıtımının ardından ise çiftçilere yemek ikram edildi.

  iha
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
9,555 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz