• Eski Bakan Fatma Şahin, Hızarcı Oldu Eski Bakan Fatma Şahin, Hızarcı Oldu Bu haber 14 Şubat 2016, Pazar 11:00:02 tarihinde eklendi
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin, İslahiye Belediyesi’ne ait Marangoz ve Demir Doğrama Atölyesinin açılışında ilk kütüğü hızar makinesinde tesviyeye verdi.

  İslahiye Belediyesinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere hizmete açılan Marangoz ve Demir Doğrama Atölyesi’nin açılışını Gaziantep Büyükşehir belediye Başkanı Fatma Şahin ve İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural birlikte yaptı.

   

  Açılışın ardından atölyeyi gezen belediye başkanları, ilk kütüğü birlikte hızar makinesine tutarak, tesviye ettirdi. Başkan Şahin, marangoz ve demir doğrama atölyelerinin hayırlı olması temennisinde bulunarak, İslahiye ilçesinin kırsal mahallerinde yapımı planlanan durakta ise hatıra fotoğrafı çektirdi.

   

  Atölye ile ilgili bilgi veren İslahiye Belediyesi Başkanı kemal Vural, atıl durumda bulunan 2 adet belediye binasını değerlendirerek, marangoz ve demir atölyesi kurduklarını kaydetti.

   

  Belediyenin dışa bağımlılığını ortadan kaldırma amacıyla atölyeleri hizmete aldıklarını belirten Vural, "Şuanda 12 kişiyi burada istihdam ediyoruz. İlk etapta belediyenin ticari amaç gütmeden kendi ihtiyaçları olan kilit parke taşı taşıma ve diğer taşıma işlerinde kullanılmak üzere palet üretimi yapıyoruz. Ayrıca okul ve camiler ve parklardaki bank ihtiyaçlarını karşılıyoruz. “Çocuklar üşümesin” kampanyalarının devamı niteliğinde köylerdeki otobüs duraklarını yenileme çalışmalarına da başladık. İşe yaramayan parça odunları ise çuvallara doldurularak, ihtiyaç sahiplerine yakacak olarak gönderiyoruz" dedi.

   

  Vural, atölyelerin ilerleyen dönemlerde İslahiye Kaymakamlığı ile Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Meslek Lisesi öğrencilerin staj yapmasına da olanak sağlayacaklarını da kaydetti. Vural, atölyelerle, önceden satın alınan malzemeleri üreterek, yüzde 50 oranında daha ucuza mal ettiklerini de sözlerine ekledi.

  iha
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
9,675 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz