• Milli Takıma "Kardeşlik" Desteği Milli Takıma Bu haber 2016-03-23 07:55:53 tarihinde eklendi
  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından organize edilen Gaziantep Valiliği ve Türkiye Futbol Federasyonu koordinasyonunda 262 Suriyeli göçmen Türkiye – İsveç maçını Antalya’da yakından takip edecek.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından organize edilen Gaziantep Valiliği ve Türkiye Futbol Federasyonu koordinasyonunda Antalya’da yapılacak olan Türkiye – İsveç arasında oynanacak olan dostluk maçını izlemek üzere Gaziantep’ten 22’si çocuk olmak üzere 262 Suriyeli göçmeni maça götürülecek. 22 Suriyeli göçmen çocuk ise A milli takımımız ve İsveç milli takımı ile birlikte sahaya çıkarak heyecanı yakından yaşayacaklar.

  “İNSANLIĞI YAŞATIYORUZ”

  İnsanlığın Suriye ile ilgili büyük bir imtihandan geçtiğini söyleyen Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Daire Başkanı Rasim Arı, “Suriye’de bir insanlık dramı yaşanıyor! Sayısız insan can verirken, milyonlarca Suriyeli vatanından uzakta hayata tutunmaya çalışıyor. İnsanlık, Suriye ile ilgili büyük bir imtihan verirken, Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak bizler de Suriyeli gençlerin elinden tutuyoruz. Ülkemizdeki Suriyeli kardeşlerimize ev sahipliği yapmanın yanı sıra, birçok proje ve faaliyet yoluyla Suriyeli gençlerin yeniden hayata tutunmaları, topluma ve evrensel değerlere uyum sağlayabilmeleri için gece-gündüz çalışıyoruz. Bu kapsamda, Spor Hizmetleri Dairesi olarak Gaziantep ilimizde yaşayan Suriyeli göçmen kardeşlerimiz için böyle bir proje düzenliyoruz. Bu proje ile Suriyeli gençlere destek olmanın yanı sıra başta ülkemizde ve ardından dünyada kamuoyunun dikkatini, yaşanan insanlık dramına çekmek istiyoruz. Bu ve benzeri projelerin, basın aracılığıyla sosyal medyadan ya da farklı mercilerde dile getirilerek yankı bulması, Suriye’de ve dünyanın birçok yerinde yaşanan insanlık dramının toplumun ve bireylerin vicdanında da yer edinmesini sağlayacaktır. Siz değerli dostlarımızın bu konuya hassasiyetle yaklaşacağını ve Suriyeli kardeşlerimiz için insanlık adına giriştiğimiz çabalara destek olacağını ümit ediyoruz” diye konuştu.

  “ONLAR ARTIK BİZİM GENÇLERİMİZ”

  Suriye göçmenlerle zor günleri kardeşlikle aştıklarını ifade eden Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, “Gaziantep’te 350 bin Suriyeli kardeşimiz yaşıyor. Bu kardeşliğin beşinci yılına giriyoruz. Sizler ve bizler çok zorluk çektik. Biz ensar olduğumuzu, siz de muhacir olarak kardeş olduğumuzu hiçbir zaman aklımızdan çıkarmadık. Bu zor yılları bu kardeşlikle aştık. Artık Suriyeli gençler bizim gençlerimizle birlikte sosyal, kültürel ve spor etkinlikleri yapıyoruz. Buradan Gençlik ve Spor Bakanımıza, Gençlik ve Spor Genel Müdürümüze ve tüm bürokratlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

  “A MİLLİ TAKIMI DESTEKLEYECEKLER”

  Kardeşliğin her zaman ön planda tutulması gereken tribünlerde Suriyeli göçmenlerin Türkiye A Milli Takımını yalnız bırakmayacağını söyleyen Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir ise, ”Bu projemiz Gençlik ve Spor Bakanlığımız organizasyonunda Gaziantep Valiliğimiz ve Türkiye Futbol Federasyonu koordinesindedir. Gaziantep’te bulunan 22’si çocuk olmak üzere 262 Suriyeli göçmen kardeşlerimizi A Milli Takımımızın Antalya’da İsveç ile oynayacağı dostluk müsabakasına götüreceğiz. Kardeşlerimizle birlikte A Milli Takımımızı destekleyeceğiz. Orada tüm dünyaya kardeşliğin ön planda tutulması gereken yerden yani tribünlerden, kardeşliğimiz bir kez daha ilan edeceğiz. 22 Suriyeli göçmen çocuğumuz ise A Milli Takımız ve İsveç Milli Takımıyla birlikte sahada olacaklar. Bu projenin hayata geçirilmesinde emeği olan herkese ayrı ayrı teşekkür ederiz” dedi.

  262 kişilik Suriyeli göçmen kafilesi Antalya’ya gitmek üzere Çarşamba günü yola çıkacak. Maçın ardından ise tekrar şehre dönecek.

 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
9,344 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz