• SADER Kuruldu SADER Kuruldu Bu haber 2016-04-28 15:43:02 tarihinde eklendi
  Sözleşmeli Askeri Personel Aileleri ve Emeklileri Derneği başkanı Sn. Hamit YILDIZ'ın dernek ile ilgili iletmiş olduğu yazısı aşağıda sunulmuştur.

  SÖZLEŞMELİ ASKERİ PERSONEL AİLELERİ VE EMEKLİLERİ DERNEĞİ
   
  "SADER"
   
  Kuruldu
   
  Sözleşmeli Subay, Astsubay, Uzman Erbaş ve Sözleşmeli Erlerin mesleki hayatta ve meslekten ayrıldıktan sonraki yaşantılarında, hak ettikleri özlük haklarına kavuşmalarını sağlayabilmek adına, kamuoyunda farkındalık yaratabilmek için kurulan Sözleşmeli Askeri Personel Aileleri ve Emeklileri Derneği (SADER) Yönetim Kurulu Başkanı Gazi Jandarma Yüzbaşı Hamit YILDIZ yaptığı açıklamada; "Gazi sözleşmeli subay olarak sözleşmeli askeri personelin meslek hayatlarında yaşadıkları sorunları yakından bilen birisiyim. Onların iş güvencesi içinde geleceğe ümitle bakabilmeleri adına bu dernek kuruldu. Sözleşmeli askeri personel aileleri ile görevlerinden çeşitli nedenlerle ayrılan sözleşmeli askeri personelin üyelikleri ile birlikte artık sorunlarımızı kurumsal anlamda dile getirebilme fırsatı bulabileceğiz." dedi.
   
  Şu an halen subay ve astsubaylardan bir kısmının "Sözleşmeli" statüde olduğunu dahi bilmeyen birçok Milletvekili olduğunu dile getiren YILDIZ, "Bugün taşeron işçilere kadro verilmesi çalışmalarının son aşamaya geldiği şu günlerde, terörle mücadelede canla başla mücadele veren, ancak mesleki açıdan yarın sözleşmesinin yenilenip yenilenmeyeceğinden emin olamayan Sözleşmeli Subay ve Astsubaylar'a da kadro verilmeli, onlar da muvazzaflık statüsüne alınmalılar." dedi.
   
  Gazi Yüzbaşı Hamit YILDIZ açıklamasına devamla; "Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Sayın Başbakanımıza ülkemiz için bu zamana kadar yapmış ve yapmakta oldukları hayırlı hizmetler ve çalışmalar dolayısı ile sonsuz teşekkür ederiz. Şehit aileleri ve Gaziler için yapılan yasal düzenlemelerle birçok sorunu çözümledikleri gibi, bu sorunun çözümlenebilmesi ve görevde olan Sözleşmeli Subay ve Astsubayların artık geleceğe güvenle bakabilmeleri adına muvazzaflık statüsüne alınmaları için ellerinden geleni yapacaklarına da inancımız tamdır." dedi.
   
  Bugün sözleşmesi hiçbir gerekçe gösterilmeksizin fesh edilen birçok sözleşmeli subay ve astsubay olduğunu dile getiren Yıldız; "Yıllarca en zor arazi şartlarında, kelle koltukta Vatan ve Bayrak için görev yapan kahramanlara vefamızın bir gereği olarak, onlara iş güvencesinin verilmesi artık zaruret teşkil etmektedir. "Acaba bu sene sözleşmem yenilenecek mi?" endişesi ile çalışıldığında moral ve motivasyon da alt seviyelere inmektedir. Sözleşmeli Subay ve Astsubayların iş güvencelerinin olduğu, geleceğe ümitle bakabildikleri bir ortamda, daha verimli ve huzurlu bir çalışma ortamı hasıl olacaktır."dedi.
   
  Sözleşmesi yenilenmeyen subay, astsubay, uzman erbaş ve sözleşmeli erlerin yaşadıkları mağduriyete de vurgu yapan Başkan Hamit YILDIZ; "10 yılı geçkin süre hizmeti olan ve çeşitli gerekçelerle ya da gerekçesiz sözleşmesi yenilenmeyen sözleşmeli subaylar iş aramakta, çoğu bulamamaktadır. Yıllarca Devletimiz için verilen emeğin ve hizmetin karşılığı bu olmamalıdır." dedi. Uzun süreler Silahlı Kuvvetlerde hizmet verdikten sonra, mesleklerinden ayrılan askeri personelin adeta sudan çıkmış balığa döndüğünü belirten Yıldız; "Sözleşmesi çeşitli nedenlerle yenilenmeyen Sözleşmeli Subay, Astsubay ve Sözleşmeli Uzman Erbaşlara kamuda iş hakkı verilmelidir." dedi. Sozlesmelihaber.com sitesinde yayımlanan haberlerin takip edilmesi halinde yaşanan bir çok güncel sorunun detaylarına ulaşabileceğini dile getiren Yıldız, “Bekleyen her sorunu çözümlemede iradesini ortaya koyan mevcut siyasi iktidarın bu sorunu da çözümlemek adına elinden geleni yapacağına gönülden inanıyor, saygılar sunuyoruz.”dedi.
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
8,979 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz