• Gaziantep'te Üretiyoruz Türkiye'ye Satıyoruz Gaziantep'te Üretiyoruz Türkiye'ye Satıyoruz Bu haber 2016-05-16 10:26:48 tarihinde eklendi
  İnsan ve insan sağlığına daima özen gösteren, kaliteli ve zengin çeşitleriyle üretmiş oldukları ürünlerini damak zevkine sunmayı amaç edinen Hamido Gaziantep Yöresel Ürünleri’nin İstanbul Temsilcisi Veli Yılmaz ile birlikte Türkiye’de markası olma yolunda büyük mesafe kat eden şirket hakkında konuştuk.

  Markanın İstanbul temsilciliğinin yanı sıra organik tarım ürünlerine ilgi duyan ve bu alanda geniş araştırmalar yapan, konuyla ilgili ürünlerin en özeline ulaşabilen satış temsilcisi Veli Yılmaz’a, Gaziantep ilinde kurulu Hamido yöresel ürünler firmasının tüm ayrıntılarını ve bilinmeyenlerini sorduk.

  Satış temsilcisi Yılmaz, firmanın domates ve biber salçası yoğunluklu olarak yaptığı üretimde bulunduğu görülse bile yanı sıra pul biber, nane, kekik, Gaziantep fıstığı ve daha pek çok ürünün üretimi konusunda öncü isim olduğunu söyledi.

  ORGANİK ÜRÜNLER ALANINDA FAALİYET GÖSTEREN HAMİDO GAZİANTEP YÖRESEL ÜRÜNLER FİRMASININ İSTANBUL TEMSİLCİSİ VELİ YILMAZ’I TANIYALIM

  Gümüşhane doğumluyum. Gümüşhane Lisesi mezunuyum. Hamido Gaziantep Yöresel Ürünler firmasının tanıtım ve pazarlama sorumlusuyum. 

  Bu görevi almamın nedenini doğal ve yöresel ürünleri insanların günlük yaşamında hiç eksik etmeden bilahare ilke edinerek kullanımına sunmak olarak açıklayabiliriz. Zira yaşadığımız dönem doğal olanla doğal olmayanın savaşının verildiği bir dönem. İnsanlar artık kaliteli yaşam sürmeyi hedeflemekte. Geçmiş on yıllarda da insanlar nitelikli bir yaşam amaçlıyorlardı.  Ancak, bu durum hiç bir zaman için de bulunduğumuz zaman dilimindeki kadar içselleştirilmemişti. Biz tam da bu noktada tüketici de var olan bu talebi doğru şekilde karşılamak üzere yola çıktık. İnsanlara doğal ürünler sumak sunduğumuz ürünleri insanoğlunun büyük bir memnuniyetle tükettiğini görmek neredeyse bizim asli görevimiz oldu.

  DOĞAL VE YÖRESEL OLANA ÇEVRİLMESİNİ SAĞLAMAYI AMAÇLAMIŞ BİR SİSTEMİN YAPI TAŞLARINDAN BİRİYİZ

  Temsilci Yılmaz, üstlendikleri sorumluluğu ve insan sağlığı açısından son derece önemli olan Hamido Gaziantep Doğan Ürünleri ile ilgili olarak önemli bir bilginin daha altını çizerek, ‘Öte yandan üretici olarak bizlerinde insanların bu en temel ihtiyacı konusunda aktif rol üstlenmemiz beni ayrıca mutlu kılmakta. Çünkü üretici konu ettiğimiz üretim nedeniyle toprağına daha fazla sarılmakta ve üretilen ürünlerin insan sağlığı üzerinde ne denli etkili olduğu hususunda farkındalık oluşmakta. Bu duruma katkı sunuyor olmamız bizi ziyadesiyle mutlu kılmakta. İfadelendirmeye çalıştığım hususlar çerçevesinde insanların gıda tüketiminin doğal ve yöresel olana çevrilmesini sağlamayı amaçlamış bir sistemin yapı taşlarından biriyiz’ dedi.

  HAMİDO MARKASININ DİĞER GIDA ÜRÜNLERİ MARKALARIYLA ARASINDA Kİ FARK NEDİR VE HAMİDO MARKASI ÜRÜNLERİNİN SUNUMUNDA NASIL BİR YOL İZLEMEKTE? 

  Bu soruya şöyle açıklık getirmek isterim. Hamido markamızla başladığımız yolculuğumuz, tamamen yöresel ürünler temelinde üretimi yapılarak son kullanıcıya ulaştırılmaktadır. Ürün gamımızda doğal olmayanın yer bulmadığı ve   ürünlerimiz yüksek nitelikten taviz   verilmeden tüketiciye sunulmaktadır..

  Yukarıdaki ifadelendirmeden hareketle sunumunu yaptığımız ürünler tamamen kendi özgün yapısı içinde yetiştikten sonra tüketime sunulmaktadır.     

  SİZCE YÖRESEL ÜRÜNLERİN TERCİH EDİLME NEDENİ NEDİR?

  Esasında sürdürdüğümüz yaşam itibarıyla dönem, doğal olanın insan yaşamında yer bulduğu yapay olanın ise reddedildiği bir zamandır. Bu durum genel bir kanı ve yadsınamaz bir gerçektir. Haklı olarak insanlar kalitesiz ürünleri tüketmenin sağlığına zarar verdiğini, nitelikli yaşam sürmesine engel olduğunun farkında olarak tüketime yönelmektedirler. Bu da gıda tüketimi konunda bilinç düzeyi farklı ve doğayla barışık ürünleri tercih eden bir kesimi ortaya çıkarmıştır. 

  Bu bağlamda haklı olarak, doğal olana yönelimin olduğu apaçık görülmektedir.

  YÖRESEL ÜRÜNLERİNİZ DAHA ZİYADE NERELERDE KULLANILMAKTA VE BU ÜRÜNLERİN KULLANIMI NASIL BİR SONUÇ ÜRETMİŞTİR?

  ‘Yukarıda söz ettiklerimizden yola çıkarak Hamido markalı ürünler esasında ihtiyaç olgusunun ortaya çıkmasından doğmuştur. Konu ettiğimiz bu ihtiyacı, önce büyük işletmeler ki bunların arasında beş yıldızlı oteller, zincir restoranlar gibi daha ziyade kurumsal kimliğe sahip yapılar görmüştür.

  Dolayısıyla Hamido markasını taşıyan ürünlerimiz daha ziyade bu tür işletmelerde kullanılmaya başlayarak, unutulan damak tatları yeniden insanlar tarafından hatırlanmaya başlanmıştır. Yanı sıra "ne yediğimi bilmeliyim" cümlesi insanlar tarafından çok fazla dile getirilmeye başlamasına sebebiyet vermiştir. Ve insanların talebi doğal olan ve geleneksel lezzeti taşıyan ürünlerden yana olmuştur.  

  ÜRÜNLERİNİZ YALNIZCA SÖZÜNÜ ETTİĞİNİZ GİBİ ZİNCİR RESTORANLAR VE LÜKS OTELLER Mİ KULLANMAKTA YOKSA SUNUM YELPAZENİZ DE BAŞKA TÜKETİM NOKTALARI DA VARMI?

  Ülkemizde birçok semtte bulunan ve ev yemekleri sloganıyla yeme içme kültüründe kendine yer edinen işletmelerin bir hayli fazla yer tuttuğunu bilmeyenimiz yok. Bu işletmeler taşıdıkları misyona uygun olarak, özelikle yöresel ürünler noktasından hareket etmektedirler. Ev yemeği ifadesinin ruhuna uygun olarak üretilen ürünlerimiz sözünü ettiğimiz işletmelerin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. 

  Ayrıca yeme içme endüstrisinin bu kanalıyla perakende satış yöntemiyle de evlere ulaşmaktayız. Zira insanlar yaşadığımız çağda kendinden çok çocuklarını düşünmekte ve onların sağlıklı yaşam sürmeleri birinci öncelikleri arasında yer almaktadır.     

  ÜRÜNLERİZİ NE KADAR ZAMAN DA TÜKETİCİ İLE BULUŞTURUYORSUNUZ VE ÜRÜNLER TÜKETİCİYE ULAŞANA DEK TAZELİĞİNİ KORUYORMU?

  Esasında yöneltmiş olduğunuz soru hassas bir soru zira ürün kullanıcıya ulaştığında ilk tazeliğinden birşey kaybetmemiş olmalı. Bu bağlamda doğallığın yanı sıra tazeliğin ön planda olduğu, ancak bu parametrelerin ahenkli çalışması durumunda, doğru sonuçlar elde edilebileceği çıkarımımdan hareketle, Ülkemizin her noktasına en geç 3 gün  içinde Hamido markasını taşıyan ürünleri ulaştırmaktayız. Ülkemizde ilk kez lojistik efektif biçimde kullanılarak ilk günkü tazeliğinde ürünleri kullanıcısına ulaştırıyoruz. Daha açık bir ifadeyle; üreticiden tüketiciye temel felsefesinden hareketle, kokusu ürünlerin üzeriden kaybolmadan ürünleri tüketiciye ulaştırmaktayız.

  ÜRÜN YELPAZENİZDE YANLIZCA GAZİANTEP YÖRESİ ÜRÜNLERİNİ Mİ BULUNDURUYORSUNUZ, YOKSA ÜRÜN GAMINIZDA FARKLI YÖRELERİN ÜRÜNLERİ DE VARMI?

  Ürün yelpazemizde tabi ki farklı yörelerin ürünleri mevcut, Gaziantep’in kurutmadığına, fıstığına, Giresun’un fındığına ve farklı yörelerin daha birçok ürününe ulaşmak ütopik bir kavram olmaktan çıktı. Yörelerin kendine özgü ürünlerine doğallığını koruyarak birkaç takvim günü içinde ulaşmak, ülkemizde ilk defa Hamido markalı ürünlerle mümkün olduğunu belirmek isteriz.

 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
9,035 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz