• TÜRK ULAŞIM-SEN Basın Açıklaması TÜRK ULAŞIM-SEN Basın Açıklaması Bu haber 2016-06-18 14:46:44 tarihinde eklendi
  "Bugün 18 Haziran yani Türkiye Kamu-Sen ' e bağlı sendikaların kuruluş yıl dönümü. Türk Ulaşım-Sen ve diğer is kollarımız 24 yaşında, Öncelikle tum tüm sendikalarimiza onurlu şerefli nice 24 yıllar diliyorum. "

  "Hareket merkezine millet sevgisini, vatan sevdasını ve hizmet aşkını alarak; Türkiye Cumhuriyetinin vazgeçilmez değerlerini ve kamu görevlilerinin haklarını koruyup, daima daha iyiye ve güzele ulaşmayı hedefleyen Türk Ulaşım-Sen’imizin 24. kuruluş yıl dönümünü gururla kutluyoruz.

  Kamu görevlilerinin örgütlenmelerinin dahi yasak olduğu bir dönemde, hak yoluna adanmış bir ömürden başka sermayesi olmayan bir avuç gönül erinin desteğiyle çıktığımız hizmet yoluna, eğilmeden, bükülmeden dik durarak devam ediyoruz.

  Sendikamız; hak arama anlayışının ruhunu milli-manevi değerlerimizden, mücadele azmini şanlı tarihimizden, gücünü bugün her türlü baskılara ve tehditlere boyun eğmeyerek dik duran üyelerinden almaktadır. Bu kitlenin aile sıcaklığı içinde bütünleştiği bu yuvada, ortak amaç ve sevginin ortaya çıkardığı sinerji ile hedefimizden şaşmadan, kurulduğumuzda belirlediğimiz ilkelerden sapmadan, memurlarımızın hak ve menfaatlerinin korunup geliştirilmesi için faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Tüzüğümüzde yer alan ana ilkeler doğrultusunda; “ilkemiz önce ülkemiz’ diyerek; üreten, yol gösteren, hak eden ama hak ettiğini mutlaka alan bir sendikacılık anlayışıyla mücadelemizi sürdürüyor ve ülkemizin bölünmez bütünlüğü, çocuklarımızın geleceği; ülkemiz insanının ve kamu çalışanlarının ezilmişliğine son vermek, hakkı, hukuku ve ücret adaletini sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz.

  Ancak giderek artan bir şekilde; bir tarafta, devleti temsil eden memurların haklarının ellerinden alınması, maaşlarının hayatın gerçekleri karşısında eriyip gitmesi diğer tarafta ise iş güvencelerinin yok edilmeye çalışılması gibi girişimlerle karşı karşıya kalmaktayız. Türk milletinin ve kamu görevlilerinin türlü mecrada aleni olarak sırtından bıçaklandığı bir dönemi yaşarken hem ulaştırma hizmet kolunda görev yapan çalışanlarımızın haklarına hem de varlığımızın teminatı Türkiye Cumhuriyeti ve temelleri üzerinde yükseldiği tarihimize sahip çıkmaya çalışıyoruz.

  24 yıl önce alevlenen bu mücadelemiz emekle, alın teriyle, çileyle harmanlanmış ve bugün yüzü Türk memuruna dönük, hedefi aydınlık bir gelecek olan ve tüm ulaştırma hizmet kolunu kuşatan bir sevda ateşine dönüşmüştür. Atalarımız, “Doğru duvar yıkılmaz’ demiş. Türk Ulaşım-Sen’de kuruluşundan beri teslim olmadan, satmadan, satılmadan, yanlışa “Doğru’ demeden, dik duruşun, doğrunun ve haklının yanında olmanın sembolü olarak, dosdoğru bir duvar gibi ayaktadır. Türk Ulaşım-Sen’in bu onurlu duruşu, yöneticisi için de üyesi için de bir şeref vesilesidir.

  Siyasetin her türlü çirkinliği ile palazlanan, adam kayırma, şantaj ve şahsi menfaatle beslenen; gıdası yalan olan, nefesi riya kokan bir kısım çevreler, tüm değerleri ayaklar altına alarak ve kendilerini var eden kamu görevlilerine ihanet derecesinde zararlar vererek sendikacılık yaptıklarını zannetseler de; bugün tertemiz mazisi çeyrek asra yaklaşmış olan Türk Ulaşım-Sen, gerçek anlamda vefanın ve sendikacılığın tek adresi olarak tüm Türk milletinin ve Ulaştırma hizmet kolunda görev yapan memurlarımızın gönlünde yer etmiştir.

  Bizler; önümüzde türlü engellerin bulunduğu bu bulanık ortamda, tüm değerlerimizi yerle bir etmeye çalışanlara karşı dik durmak; seviyemizi aşağılara çekmeye çalışanlara karşı, “Cümleler doğrudur sen doğru isen; Doğruluk bulunmaz sen eğri isen’ dizelerinden hareketle, sahip olduğumuz erdemlerimizle cevap vermek durumundayız. Biliyoruz ki, biz doğru yerde durdukça, er ya da geç, eğriler yok olacak, pislikler temizlenecek, yaralar sarılacak, karanlıklar dağılacak ve şafak sökecektir.

  24. yılımızı doldurduğumuz bu süre zarfında Türkiye Ulaşım-Sen camiası içinde yer alarak, üye olarak, destek vererek doğru yerde durmuş; işyeri temsilcilerimizden şube başkanlarımıza, şube yönetim kurulu üyelerimize, il temsilcilerimizden genel merkez yöneticilerimize ve tüm üyelerimize herkese tek tek teşekkür ediyor; ailemize kattıkları değerden dolayı, minnetlerimizi ifade ediyor, hayatta olmayan tüm arkadaşlarımıza da Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyoruz..."

  Baler Fidan 

  Türk Ulaşım-Sen Gaziantep Şube Başkanı Kamu-Sen İl Temsilcisi 

  05426462758 

 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
9,115 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz