• Gençlik Spor'dan Darbeye Tepki Gençlik Spor'dan Darbeye Tepki Bu haber 2016-07-20 08:30:32 tarihinde eklendi
    Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, darbe girişimini Türkiye'de ilk defa düdükle protesto eden bir yürüyüş düzenledi.

    Ülke genelinde vatandaşlar, bir grup asker tarafından yapılan darbe girişimine meydanlarda tepki gösterirken Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ise düdüklü yürüyüş organize edildi. Yürüyüşe yoğun bir katılım sağlanırken, Gaziantepspor futbolcuları ve yönetimi de bu yürüyüşe destek verdi. Düdük çalınarak gerçekleştirilen yürüyüş İl Müdürlüğü önünde başlayarak Demokrasi Meydanı'nda son buldu. Demokrasi Meydanı'na gelen yoğun kalabalık burada tepkiye devam etti. Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir; " Tarihi şan ve şerefle dolu olan Gazi şehrimiz yine duruşuyla şehre, vatanına ve imanına sahip çıktı. Her türlü darbeye karşıyız. Seçimle gelmiş bir Hükümet dışında hiçbir iradeyi tanımıyoruz. Ülkemizin bu kalkışmadan daha güçlenerek çıkacağına inancımız tamdır.  Demokrasi hepimizin. Onu korumak, geliştirmek ortak hedefimiz. Bunun dışında onu sekteye uğratacak her anlayış, ortak düşmanımızdır Türkiye’nin modern dünya ile köprü kurmasında demokrasi en önemli aracımızdır. Demokrasi de yaşayacağımız her sıkıntı bizi hedeflerimizden uzaklaştırır. Askeri bir darbe bugüne yakışmayan bir kavramdır. Türkiye’nin bu konudaki tepkisi nettir” diye konuştu.

  • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
7,431 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz