• Sözleşmeli askerlerden Başkomutana destek Sözleşmeli askerlerden Başkomutana destek Bu haber 2016-07-20 08:32:27 tarihinde eklendi
  SÖZLEŞMELİ Askeri Personel Aileleri ve Emeklileri Derneği Başkanı Gazi Jandarma Yüzbaşı Hamit Yıldız, TSK içerisindeki bir grubun yaptığı darbe kalkışmasını sert dille kınadı, her zaman için Başkomutan olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında olduklarını söyledi.

  Menfur olarak nitelediği darbe girişiminin ruhu satılmış hainler tarafından yapıldığını ve halkın üzerine tankların sürüldüğünü vurgulayan Yıldız, "Gazi Meclisimizi bombaladılar. Zerre Allah korkusu olmayan ve emirleri FETÖ'den aldığı yetkili organlarca tespit edilen bu hainlerin yatacak yerleri yok. Allah'ın milletimize, devletimize böyle bir acıyı bir daha yaşatmaması için dua edelim. Bu hain kalkışmada darbeye karşı durarak şehit olan askerimize, polisimize ve vatandaşlarımıza yüce Allah'tan rahmet, yakınlarına ve yüce Türk milletine sabır diliyorum" dedi.

  Oy versin, vermesin, hangi partiden ya da siyasi düşünceden olursa olsun tüm halkın yumruk gibi kenetlenerek darbecilere gereken dersi verdiğinin altını çizen Yıldız, "Darbelerden ve darbeci zihniyetten bu ülke çok çekti. En kötü demokrasi bile darbeci bir yönetimden bin kat iyidir. Bu ülkede yaşayan tüm halklar darbeye karşı aynen Kurtuluş Savaşı'nda olduğu gibi tek yürek olması bütün dünyaya verilmiş en anlamlı mesajdı. Bu millet bin yıl daha bu coğrafyadadır. Kimse bunu aklından çıkarmasın" diye konuştu.

  Halkın meydanlarda demokrasi sancağını bırakmaması ve milli iradeye sahip çıkması gerektiğini belirten Yıldız, "Başkomutanımız olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın emrindeyiz. Bu ülke sahipsiz değil, kimse bunu aklından çıkarmamalıdır" dedi.

  Başta FETÖ ile mücadele olmak üzere, PKK terör örgütü ile mücadeleye de aynı hızla devam edilmesi gerektiğini belirten Yıldız, bu noktada dernek olarak da her zaman hükümetin yanında ve destekçisi olduklarını sözlerine ekledi.

 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
1 0
9,051 kez okundu
1
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz