• Demir darbe 'Gazi'sini unutmadı Demir darbe 'Gazi'sini unutmadı Bu haber 2016-08-08 11:17:27 tarihinde eklendi
  Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, askeri darbe girişimine karşı koymak istediği İstanbul'da, açılan ateşle bacaklarından yaralanan karateci İsmet Doğan’ı evinde ziyaret etti.

  15 Temmuz askeri darbe girişimi sırasında İstanbul Saraçhane'de iki ayağından vurularak yaralanan Doğan, tedavisinin ardından taburcu edildi ve geçen hafta ailesinin yaşadığı Nizip'e geldi.  Tedavisine evinde devam edilen karateci İsmet Doğan’ı, İl Müdürü Ökkeş Demir, İlçe Müdürü Ömer Faruk Yakar ve ilçe antrenörleri evinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

  ‘SPORCUNUN AKLINI KİRALAYAMAZLAR’

  Ziyaret esnasında açıklamalarda bulunan Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, “15 Temmuz ülkemiz üzerinde oynanan hain ve kalleş oyununun milletimiz tarafından gurur abidesiyle bozulduğu gündür. Gaziantepli sporcumuz İsmet Doğan’da İstanbul'da bu hain girişime karşı gösterdiği duruşla gazi olmuştur. Kendisi de bizim gururumuzdur. Bir kez daha kanıtlanmıştır ki, hiçbir hain yapı sporcunun aklını kiralayamaz. Çünkü spor bağlılığını vatanın ve bayrağın birleştirici gücünden almıştır. Ülkesini hiçbir zaman satmayan, aklını hain emellere kiralatmayan yiğit yürekli sporcularımızı buradan kutluyorum. Onlar bu ülkenin gururudur, geleceğidir. Sözlerimi tamamlamadan önce Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç’ın sporcumuz İsmet Doğan’a geçmiş olsun dileklerini de iletmek isterim” diye konuştu.

  TEŞEKKÜR ETTİ

  Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İsmet Doğan, “Müdürümüzün de söylediği gibi sporcu aklını kiralatmaz, kiralatmamalı da. Vatanım ve milletim uğruna gazilik şerefine ulaştığım için mutluyum, aslında şehit olmadığım içinde üzgünüm. Vatan müdafaası söz konusu olunca can feda olur. Bunun en büyük göstergesi tarihimizdir. Bu sebeple bu vatana her zaman canım feda olsun. Geçmiş olsun mesajlarını ileten Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’a ve ziyaretime geldiği için İl Müdürümüz Ökkeş Demir’e teşekkür ederim” dedi.

  Konuşmaların ardından Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Gaziantepli sporcu İsmet Doğan’a eşofman takımı hediye ederek ziyareti sonlandırdı.

 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
8,884 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz