• Ahmet Kandemir Besle Kargayı Oysun Gözünü 29 Ekim 2014 Çarşamba kandemirahmet2723@hotmail.com Ahmet Kandemir
  Ankara'da yaşanan olaya sessiz kalmak hainliktir.


  Millet olarak ahde vefa konusunda sanırım biraz da olsa geride kaldık. Bize yapılan iyiliği , bizim için yapılmış iyiliği unutur olduk. 


  İnsan kendisine yapılan iyiliği unutmamalı , yapılan bir iyiliğin karşısında iyilik yapmış olasın ki Müslümanlığın , İslam dininin gerektirdiğini yerine getirsin o zaman.


  Ankara'da yaşanan acı ve bir o kadarda üzüntülü bir olay oldu geçenlerde kolunu bu vatan için vermiş gazimize otobüs şoförünün hakaretlerini ve bir o kadarda acı dolu sözlerini işittik , gördük. 


  Oysa o insan , o gazimiz gözünü kırptımı bu vatan için kolunu verirken. Zaten Hükümet yeterince haysiyetini ayaklar altına alırken bir çok gazimizin , vatandaşında bunu yapması Haktan revamıdır ?


  Halkın içinde gezerken acıklı gözlere bir çok kez şahit olmuşken '' Benim için mi kaybettin kolunu '' denmesi , o acıklı gözlerden bin kat daha acı bir durum. Senin için kaybetti , kimin için olacak başka , benim için , bu vatan için kaybetti o insan o kolunu.


  Hani bir deyim vardır besle kargayı oysun gözünü diye o otobüs şoförünün o kargadan ne farkı kaldı ki şimdi. ;


  Kimseyi recide etmek hakkımız değil , kimseye kötü söz söylemekte hakkımız değil ama bu yapılanlar karşısında susmak zor bir durum. İnsanların iyiliğe iyilikle cevap vermesi gereken yerde banane demesi acıklı bir durum. 


  Hemde çok acı...

0 0
41,783 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz