• Mehmet Fatih ÖZPAY Yerel Seçim ve Geçmiş Tecrübeler 17 Mart 2014 Pazartesi mf.ozpay@gmail.com Mehmet Fatih ÖZPAY


   

   

     Belediye Başkanlığı seçimi yaklaşıyor,

   

   

   

   

   

   

   

     Seçime sayılı günler kala adaylar seçim toplantılarına, mahalle ve köy ziyaretlerine olanca hızları ile devam ediyorlar. Hangisine sorsanız her zaman olduğu gibi seçimi biz kazanacağız diyor...

   

   

     Otobüsler yüksek seslerde müzik yayını yapıyor, kimi araç camlarına resimler yapıştırmış, kimi de hızını alamıyor ve araba camlarından sarkarak tezaruhatlarını herkesin duymasını istiyor.

   

   

     Tabi neticede seçimi kendi destekledikleri adayın kazanmasını istiyorlar. Ancak bunu yapmak isterken çevreye ve farklı düşünen insanlara saygı duymayı kimse akıllarına getirmiyor.

   

   

     Birkaç müzik yayını ya da asılan afişle seçim kazanacağını sananlar ya da aday olduğu partinin gücü ile seçimi çantada keklik görenler yanılıyorlar. Artık halk kuru gürültülere değil, kimin aday olduğuna dikkat ediyor. Halk bu yöreye hizmet eden ve çalışan bir Belediye Başkanı görmek istiyor. Özellikle 90'lı yıllarda İslahiye'nin çukur yollarından tutun da, Belediye'nin borç batağından çıkamadığı dönemleri bilen büyüklerimiz yeniden böyle bir netice çıkmasını istemiyorlar.

   

   

     İşte bu noktada oy verirken bu tarihi arka plan çok etkili olacak diye değerlendiriyorum. Yoksa hayatı yeniden tecrübe ederek öğrenmekten daha kötü bir şey olamazdı.

   

   

     İslahiye Belediye Başkanlığı tarafından 10 yıl öncesine dayanan Belediye borçlarının tamamını ödemiş olması, ağaçlandırma faaliyetleri, yeni açılan parklar, halkın hizmetine sunulan düğün salonları, sosyal tesisler, hamam, sauna, yarı olimpik havuzun hizmete girmesi, su kuyuları açılması, cadde ve sokaklara kilit taşları döşenmiş olması ve sosyal belediyecelik faaliyetleri gibi çalışmalar mevcut Belediye Başkanı Malike ULUDAĞ'ın elini çok güçlendiren hususlar olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca inançlı ve dürüst yaşam anlayışları ile göz dolduran Malike ULUDAĞ ile Mehmet ULUDAĞ'a halkın da büyük bir desteği var.

   

   

   

              Hangi parti ya da aday seçimi kazanarak göreve gelirse gelsin, neticesinde kazanan da kaybeden de İslahiye olacak. Onun için son kararı vermeden önce çok iyi düşünmeli ve oyunuzu ona göre vermelisiniz. Benim en büyük dileğim İslahiye'nin 10 yıl öncesindeki durumuna yeniden dönmemesi ve Belediye Başkanlığı görevine kim gelirse gelsin, dürüst, inançlı ve halkın emrine bu memlekete hizmet edecek insanların iş başına gelmesidir. Bu neticeyi sağlayacak olan da, halkımızın vicdanları ve aklıselim bir şekilde verecekleri oylarıdır. Allah İslahiye'mize yeniden borçlardan işçisinin maaşını ödemeyen, yolların çukurlarını kapatmaktan aciz Belediye yönetimleri göstermesin. Saygılarımla.

0 0
21,688 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
Diğer Mehmet Fatih ÖZPAY Yazıları