• Baler FİDAN Yeni Türkiye'de Ayetli Sureli Koruma Kalkanı 06 Ocak 2015 Salı balerfidan.tus27@gmail.com Baler FİDAN


  Yeni Türkiye’de ilginç bir okadar da yeni şeylere  şahit olmaya devam ediyoruz, yolsuzluk, torpil, adam kayırma tavan  yapmışken, sözüm ona bir din adamının “YOLSUZLUK HIRSIZLIK DEĞİLDİR” mealindeki açıklamalarından sonra…


  Hafta sonu şahit olduğumuz bir haber, Yeni Türkiye için kamuoyunda oluşan;  Torpili Ayetle, Rüşveti Hadisle, Yolsuzluğu Sureyle,  Hırsızlığı Duayla, İsrafı itibarla, Günah ve ayıbı yandaş fetvacılarla halletmek tespitinin  ne kadar da gerçekçi olduğunun göstergesi idi.

   

  Ama neylersin mana gidip şekil kalıyor geldiğimiz noktada öylede oluyor…

   

  Medyatik bir milletvekili ile katıldığı televizyon programı yapımcısı arasında yaşanan diyalog akla ziyan bu durumu özetler cinstendi, kendisine yöneltilen   “partiniz akrabaları koruma kollama partisine döndü” sorusuna karşılık “biz inançlı insanlarız, her hafta Cuma namazına gittiğimiz de  hutbede ne okunur  “akrabanı koru kolla der değil mi ?”

   

  -“ O zaman Siz öyle yapıyor akrabalarınızı koruyup kolluyorsunuz” dendiğinde

   

  Karşılık olarak -“Valla sen Allah'ın ayetine bile karşı geliyorsan ben ne deyim.”  İfadeleri durumun vahametini gözler önüne seren türdendi…

   

  Acaba biz mi yanlış biliyor, yorumluyoruz diye, NAHL  Suresi 90. Ayettinin tefsir ve meallerini farklı birçok kaynaktan inceledim.

   

  Hiçbirinde Sn. Vekilin söylediği gibi "korumak kollamak"  ifadeleri geçmiyor, ki geçse bile bunu devlet imkanlarıyla, beytül malı kullanarak yapın demez demiyor...

   

  Ayeti kerimede mealen ne diyor Yaradan; “Haberiniz olsun ki Allah, size adaleti,  iyilik etmeyi,  “akrabalara vermeyi emreder”, ahlaksızlığı  kötülüğü ve azgınlığı da yasaklar. Dinleyip tutasınız diye size öğüt veriyor.” 


  Şimdi "ne yani daha önce yolsuzluk,  adam kayırma torpil olmuyor muydu" diyenleri duyar gibiyim...


  Doğrudur önceden de hoşumuza gitmesede bahsettiğimiz şeyler oluyordu ama hiçbir dönemde bu haksızlıkları ayetle,  sureyle meşrulastırma meşrulastırma olmuyordu. 


  Milletvekilleri bakanlar yargılanıyor,  halk tarafından sorgulanıyordu...


  Bu kadar aleni hukuksuz haksızlık yapılamıyor du...


  Hangi dönemde bu kadar okul müdürü sırf yandaş sendika üyesi diye değiştirildi hatırlayan var mı...


  Hangi dönemde sınav soruları çalındı,  hangi dönemde hırsızlık yapanlar bu serbest ve rahat hareket etti hatırlayan var mı? 


  Başların masum ve mağduru oynadığı atadıkları bürokrat ve memurların günah keçisine çevrildiği bir dönemde yaşıyoruz. 


  Tutuklanan polisler,  emniyet yetkilileri değişik bahanelerle gözaltına alınıp bırakılıyor. Peki bunları atayan, yaptıkları işlerden dolayı ödüllendiren amirleri nerede...Bu işin siyasi sorumluluğu yok mu? 


  Şu an için devlet gücünü de kullanarak Bütün günahları bir paralel yapı hikayesi ile boynunuzdan atabilirsiniz...


  Ya sonrası...

   

  Sevgili büyükler Allah rızası için her ne yapıyor, yaptırıyorsanız, yapın yaptırın ama bunları insanların hassas taraflarını istismar ederek meşrulaştırmayın...

   

  Herkesin bir hesabı var Allah yarına kor ama kimsenin yanına koymaz. Unutmayalım  İbrahim Suresi 51. Ayette  der ki; "Şüphesiz Allah hesabı çabuk görendir."

   

  Siz yaptığınız tüm istismarlar boynunuzda gidersiniz huzuru mahşere…


  Ki İslam dininin en çok önemsediği konu “KUL HAKKIDIR.”


  Devlet malını kutsal sayar dinimiz , Ali İmran Suresi 161. Ayette; “ Hiçbir peygambere ganimet malını gizlemesi (devlet millet aşırması) yaraşmaz. Kim böyle bir aşırma ve ihanette bulunursa. Kıyamet günü aşırdığını boynuna yüklenerek herkese kazandığının karşılığı tas tamam ödenir, onlar haksızlığa da uğramazlar ..” 

   


  Baler FİDAN

  Türk Ulaşım-Sen Gaziantep Şube Başkanı

  ( 0 536 877 17 76 - 0 542 646 27 58 )

0 0
3,506 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz