• Resul DEMİR Mutlu Olabilmenin 5S Kuralı ! 11 Ocak 2016 Pazartesi rsldmr@hotmail.com Resul DEMİR


  Değerli okurlarımız herkesin hayatında inişler,çıkışlar olmuştur. Mutlu olmak için bir sürü yol denemişizdir. Ancak çoğu zaman mutlu olmayı başaramamışızdır ve ilişkilerimizin iyi yolda olmasını bir türlü sağlayamamışızdır. Acaba ilişkilerde mutlu ve huzurlu olmanın yolu nedir? İnsanlar her zaman mutlu olmak için çaba gösterir. Hayatımızda daima göz önünde bulundurmamız gereken bazı kurallar vardır.İşte bu kurallara 5s kuralı diyoruz. Şimdi bu 5s' nin ne olduklarını görelim:

  1.SAYGI

   İlişkilerde en temel kurallardan birisidir saygı.İlişkilerimizde ne olursa olsun saygımızı hiçbir zaman kaybetmemiz lazım. Saygı ortadan kalktı mı bir kere kişi ondan sonra karşısındakine her türlü hakareti yapabilir.Unutmayalım biz karşımızdaki bireye gösterdiğimiz saygı kadar saygı görürüz.

  2.SEVGİ

    Hayatta mutlu olmanın birinci adımı sevgiden geçer. Ondan sonra saygı adımına geçeriz. Kişi sevdiğini korumaya çalışır.

  3.SABIR

    Her şeyin başı sabırdır. Hedefe ulaşmak için acele etmemek gerekir. Herkes hata yapabilir ancak bunun faturasını hemen kesmemeliyiz. Sabırla yaklaşabilmeliyiz bazı şeylere. Unutmayın sabreden derviş muradına ermiş boşuna dememişler. Sizlerin de muradı mutlu olmak ise sabretmeniz gerekiyor.

  4.SADAKAT

     Elinizde bulunan şeylerin kıymetini bilin. Elinizdekiler sizin en büyük hazinenizdir. İlişkilerinize büyük önem verin.

  5.SORUMLULUK

  Sorumluluk hayatımızın her noktasında önemli bir durumdur. Aldığımız her işin, her ilişkinin sorumluluğunu üstlenebilmemiz gerekir. Ayrıca ilişkilerde sorumlulukları paylaşabilmek hayati önem taşır.

  UNUTMAYIN! MUTLU OLABİLMENİN YOLU 5S KURALINDAN GEÇER...

0 0
19,825 kez okundu
0
0

YORUMLAR

1 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz