• Hamit YILDIZ Şehit Aileleri ve Gaziler Siyaset Üstüdür 09 Haziran 2016 Perşembe hamityildizim@gmail.com Hamit YILDIZ


  Yazmayım diyorum…

  Karışmayayım etliye sütlüye.

  Herkes halinden memnunken bir şeyleri düzeltme derdi sana mı düştü diyorum.

  Ama nafile… Bazı anlar geliyor ki, yazmadan yapamıyorum.

   

  *  *  *

   

  Anamuhalefet partisinin başında bulunan kişinin bir TV kanalında yapmış olduğu açıklamada Şehitlerimizin katili teröristleri ziyaret ettiğini belirtmesinin, ele avuca sığacak hiçbir yanı yok. Bu ülkede haçlı zihniyeti taşeronu örgüte moral verecek tavır ve hareketlerde bulunan, konuşan, kim varsa hep karşı oldum ve eleştirdim. Bugün de aynı yerdeyim. Bu anlamda kesinlikle konuşma yenilir yutulur değil. Bu ülkenin ekmeğini yiyen, suyunu içen, havasını soluyan, bu Vatanla var olan her kim gider de terör örgütü üyelerini ziyaret eder, masaya oturur, müzakere yapar veya onları tanırsa hakkım dün de haramdı, bugün de haram olsun.

  Şehitlerimizin ruhlarını sızlatmaya kimsenin hakkı yoktur…

  Şehit aileleri ve Gaziler siyaset üstüdür ve bütün siyasi partilere eşit mesafede olması gerekir” derken hep ideal olanı dile getirdim. Bu söylemi ilk uygulaması gerekenlerden biri de şüphesiz bizleri temsil eden sivil toplum örgütleridir.

  Yukarıda belirttiğim anamuhalefet partisi liderinin bizleri derinden yaralayan açıklaması sonrasında, adeta birilerine siyasi rant sağlar gibi, Ankara’da biloardlara “Türkiye Gaziler Vakfı” imzası ile anamuhalefet partisi başkanının resmini de ortasına koyarak “PKK ve DHKPC Sevicilerini Lanetliyoruz.” şeklinde sunulmuş olması ne derece doğrudur?

  Konu lanetlemekse çıkar bir basın açıklaması yaparsın lanetlersin… 

   

  *  *  *

   

  Peki diğer bir açıdan yaklaşalım konuya;

  Ankara’da bilboard kiralamak oldukça pahalı bildiğim kadarı ile…

  Türkiye Gaziler Vakfı bu reklam yerleri için ne kadar ödeme yapmıştır?

  Eğer ödeme yaptıysa tüyü bitmemiş yetimin hakkını bu tür reklam yerlerinde ziyan etmesi ne derece doğrudur?

  Yok bedelsiz reklam alanları sağlandı ise kime ya da kimlere hizmet edilmiştir? Neden ve kim tarafından ücretsiz reklam yeri verilmiştir?

  Gazileri temsil ettiğini her fırsatta dile getiren ve kamuya yararlı STK statüsünde bulunan Türkiye Gaziler Vakfı isminin kullanılması ile bu tür bir girişim sizce ne derece doğrudur? doğrusu çok merak ediyorum.

  İşi gücü bıraktık siyasete mi soyunur olduk?

  Biraz mert olup, Gazi Yılmaz Yiğit olayında bile iki çift laf edemeyenler, gücü yanlarında gördüklerinde gözleri kararıyor bakıyorum… Bu dünyanın bir de öbür tarafı var şükürler olsun. Göreceğim sizi orada…

   

  *  *  *

   

  Bunun yanında bugün verilen Şehitlerde, terörün bu noktalara çıkması ve tırmanmasında, ne kadar büyük payı varmış ki bahse konu anamuhalefet liderinin, Türkiye Gaziler Vakfı çıkmış böyle bir tepki göstermiş. Muhalefet partisi yönetiyor demek ki bu ülkeyi (!)

  Birileri de diğer yanda bunları Şehit cenazelerine almayın diye provakasyon yapıyor. Benim bildiğim Osmanlı ve Anadolu geleneğinde cenazemize düşmanımız gelse o şekilde muamele yapılmaz. İster Hükümette, isterse de anamuhalefette olsun, asla Şehit cenazesini ziyarete gelen misafire bu tür davranışta bulunulması bize yakışmaz. Bizim örfümüzde, geleneğimizde böyle bir şey yok. Ama gel de, şu insanlara Ramazan günü anlat da anlasınlar bunu...

   

  *  *  *

   

  Ayrıca belirtmek isterim ki; şu an terörle mücadele eden siyasi iktidarı bu mücadelemizde sonuna kadar destekliyorum.

  Dün bulunduğum yer aynıydı, bugün de aynı, yarın da aynı olacak. Bizim Gaziler olarak duruşumuz bellidir ve değişmez. Yarın bu iktidar tekrar açılım söylemine başlarsa yine eleştiririm. Şu an tek dileğim terörle mücadelede etkin bir şekilde rol oynayan başımızdaki Devlet Büyüklerimiz başta olmak üzere tüm emniyet, TSK mensupları ve terörle mücadelede aktif olarak görev alan herkese yüce Allah’ın güç ve kuvvet vermesi, yar ve yardımcısı olmasıdır. Herhangi bir siyasetimiz olmamasına rağmen, daha dün bizi ak parti karşıtı gibi lanse edenler, bugün de bak ak partili olmuş diyebilirler.  Kimin ne düşündüğü umurumda da değil. Hayatım boyunca her zaman doğru bildiğimi dile getirdim, kimsenin şakşakçılığını da yapmadım, yapmam da…

  Unutmayın ki Şehit aileleri ve Gaziler olarak bizim hiçbir partimiz yokturSiyaset üstü bir durumuşumuz vardır. Bizim tek sevdamız Vatan ve bayraktır

   

  *  *  *

   

  Şahsım, net olarak şunu yeniden ifade etmek isterim ki, açılım sürecinde de, şu an da , yarın da kim ki terör örgütü sempatizanlığı, terörist seviciliği yapıyorsa/yaptıysa lanetliyorum, Allah’a havale ediyorum.

   

  Bunun yanında kim ki Şehit aileleri ve Gazileri kendi siyasetine alet olarak kullanıyorsa, yine yüce Allah’a havale ediyor ve lanetliyorum.

   

  Saygılarımla,

   

  -------------------------

  Hamit YILDIZ 

  Gazi J. Yzb.

  Gazihaber.com

1 0
18,012 kez okundu
1
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz